Przejdź do treści
ANGIELSKI

Język Angielski

Jak uczymy się angielskiego?

system duński

Stosując model duński, dzieci uczą się angielskiego od najmłodszych lat- podczas codziennych aktywności i zabaw. Język jest wplatany w codzienne czynności, tak, żeby dla dziecka nie był obcy. W klasach 0- 3 używamy angielskiego na tyle często, że nie ma potrzeby uczęszczania na dodatkowe kursy.

Zastosowanie

W starszych klasach poza lekcjami języka angielskiego, używamy go podczas pracy na innych przedmiotach. Korzystamy z programów i aplikacji z angielskim interfejsem, przygotowujemy prezentacje posługując się źródłami anglojęzycznymi, oglądamy filmy w oryginale, słuchamy i śpiewamy piosenki anglojęzyczne.

english kids
internet

Projekty międzynarodowe

Realizujemy edukacyjne projekty międzynarodowe eTwinning, tworzymy materiały w języku angielskim i komunikujemy się z innymi grupami również w języku obcym (już od 1 klasy SP).

Wymiany uczniowskie

Wyjeżdżamy na uczniowskie wymiany międzynarodowe (w starszych klasach), dbając nie tylko o wzrost kompetencji językowych, ale również otwartość na inne narodowości i odmienne kultury.

eTwinning
students_exchange

Dlaczego warto uczyć się angielskiego?

POWSZECHNOŚĆ

Język angielski jest współcześnie najpopularniejszym językiem obcym na świecie- zna go ok. 1,5 miliarda ludzi mieszkających na różnych kontynentach. Czyli jest najbardziej użyteczny komunikacyjnie. Uważa się go również za język przyszłości, który będzie się dalej rozwijał.

world

DOSTĘP DO WIEDZY I ROZRYWKI

Wiele materiałów dostępnych jest wyłącznie w języku angielskim. Według badań 55% wszystkich stron internetowych jest w języku angielskim. Artykuły, czasopisma, kursy, reportaże, filmy, gry- znajomość języka angielskiego ogromnie rozszerza wachlarz możliwości nauki i zabawy.
library

MOŻLIWOŚĆ NAUKI ZA GRANICĄ

Do studiowania za granicą potrzebna jest w zasadzie jedynie znajomość języka angielskiego. Niezależnie od wybranego kraju, ponieważ wszystkie cenione uczelnie zapewniają międzynarodowym uczniom dostęp do programów anglojęzycznych. Nie potrzebna jest matura międzynarodowa ani inne certyfikaty. Jedynie język i dobre wyniki w nauce.
study_abroad

LEPSZE WARUNKI ZATRUDNIENIA

Język angielski to język biznesu. Płynna komunikacja, dokumenty, umowy, specyfikacja techniczna- to podstawa przy zatrudnieniu nie tylko w firmach międzynarodowych.
business

MOŻLIWOŚĆ PODRÓŻOWANIA

Podróżować można i bez znajomości języka, ale dzięki niej możemy pełniej doświadczać obcych kultur i poznawać miejsca i ludzi za granicą. Muzea i miejsca turystyczne zawsze dysponują broszurami w języku angielskim, łatwo odczytać kierunkowskaz, podpis, czy zrozumieć przewodnika.
travel