Przejdź do treści
KADRA

Kadra

Katarzyna Tabaczyńska

tabaczyńska_k_foto (1)

Jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego, anglistką oraz nauczycielką jogi dla dzieci.

Przez ostatnie 15 lat miałam przyjemność pracować w jednej ze szkół międzynarodowych w Poznaniu. To tam nauczyłam się myśleć o edukacji dziecka w sposób nieszablonowy, korzystając z zasobów jakie oferował dzieciom międzynarodowy program nauczania.

Praca z dziećmi jest dla mnie nie tylko zawodem, ale również prawdziwą misją. Wierzę, że edukacja powinna być inspirowana radością, kreatywnością i wspieraniem rozwoju całej osobowości dziecka. Moje doświadczenie jako nauczycielki wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego umożliwiło mi zrozumienie indywidualnych potrzeb i zdolności każdego dziecka, co pozwala mi tworzyć unikalne i dopasowane do nich programy nauczania.

Jako anglistka, pomagam dzieciom odkryć piękno języka angielskiego poprzez zabawę, interakcję i ciekawe aktywności. Wykorzystuję różnorodne metody nauczania, takie jak gry, piosenki, teatr czy projekty tematyczne, aby stworzyć angażujące i inspirujące lekcje. Moim celem jest rozbudzenie ciekawości i zamiłowania do nauki języków obcych, jednocześnie rozwijając umiejętności komunikacyjne i budując pewność siebie u moich uczniów.

Joga jest kolejnym obszarem mojej pracy z dziećmi, który pozwala mi połączyć fizyczną aktywność z elementami mindfulness i relaksu. Moje lekcje jogi są dostosowane do wieku i umiejętności dzieci, oferują im możliwość eksploracji ciała, rozwijania elastyczności, równowagi oraz świadomości oddechu. Przez zabawę, gry i ćwiczenia, staram się wprowadzić dzieci w świat jogi, ucząc ich technik relaksacyjnych i sposobów radzenia sobie z różnymi emocjami.

Moja praca z dziećmi jest pełna radości, wzruszeń i wewnętrznej satysfakcji. Widzę, jak każde dziecko rośnie, rozwija się i odkrywa swoje talenty i pasje. Dla mnie to nie tylko praca, ale również przywilej i odpowiedzialność, gdyż wpływam na życie tych małych jednostek, pomagając im budować solidne fundamenty dla przyszłości.

Podczas mojej długoletniej pracy w szkole międzynarodowej zdobyłam nie tylko doświadczenie praktyczne, ale również kontynuowałam swoje wykształcenie i rozwijałam umiejętności poprzez różnego rodzaju szkolenia, warsztaty i kursy. Dzięki temu jestem w stanie dostarczyć najnowsze i najbardziej efektywne metody nauczania oraz tworzyć innowacyjne programy edukacyjne.

Jestem gotowa podejmować wyzwania, jakie niesie praca z dziećmi w Szkole Popatrz Szerzej, i wierzę, że moje zamiłowanie, pasja i zaangażowanie pozwolą mi kontynuować moją misję w tworzeniu pozytywnego i inspirującego środowiska dla rozwoju i nauki szczęśliwych dzieci.

tabaczyńska_k_foto (1)

Aleksandra Dąbrowska

IMG-20240107-WA0002

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika, Edukacja Elementarna i Język Angielski oraz
Poradnictwo i Pomoc Psychopedagogiczna na naszym Poznańskim Uniwersytecie im. Adama
Mickiewicza, a także logopedię. Obecnie przedmiotem moich zainteresowań jest psychologia
oraz psychotraumatologia (które studiuję).

Od 10 lat pracuję w zawodzie. Swoją ścieżkę rozpoczęłam jako opiekun w żłobku, następnie
nauczyciel przedszkolny , wychowawca kolonijny, a zakończyłam na pracy w klasach 1-3 w
jednej z poznańskich szkół publicznych. W międzyczasie na świecie pojawili się moi wspaniali
synowie. Nadszedł czas na zmiany. Trafiłam właśnie tu- do Szkoły „Popatrz Szerzej”, gdzie
pragnę współuczestniczyć w rozwoju najmłodszych i wskazywać im drogę.

W pracy ważne jest dla mnie indywidualne podejście do każdego ucznia, znajdowanie jego
mocnych stron oraz poszerzanie horyzontów. Uważam, że w edukacji istotne jest to, aby
nauczyciel dał uczniowi przysłowiową „wędkę”, a nie „rybę”. Swoją postawą pragnę
budować w dzieciach poczucie bezpieczeństwa oraz wspierać ich sferę emocjonalną. Chcę,
aby każdy uczeń czuł się ważny i doceniony.

Jestem również Terapeutą Ręki, dlatego chętnie przyczynię się do rozwoju motoryki małej i
dużej uczniów. Swój warsztat pracy wzbogacam uczestnictwem w różnego rodzaju
szkoleniach.

Prywatnie jestem miłośniczką psów, kocham góry oraz podróżowanie po kraju i za granicą.

IMG-20240107-WA0002

Dorota Michalak

dorota przy wodospadzie1

Co mnie charakteryzuje?

Pogoda ducha, łatwość w nawiązywaniu relacji, komunikatywność i ciekawość świata, kreatywność oraz dwudziestotrzyletni staż pracy jako nauczyciel wczesnoszkolny.

Jakie mam wykształcenie?

Jestem technikiem – plastykiem ze specjalizacją wystawiennictwo; magistrem edukacji wczesnoszkolnej i sztuki (filia UAM w Kaliszu). Jestem też certyfikowanym, międzynarodowym nauczycielem daltońskim (studia podyplomowe na UAM w Poznaniu – Edukacja Alternatywna w zakresie: Plan Daltoński). Ukończyłam też studia podyplomowe z rytmiki z elementami tańca w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Ostatnio ukończyłam kurs z języka polskiego jako drugiego i obcego w celu prowadzenia zajęć dodatkowych dla dzieci z Ukrainy, Pakistanu i Wietnamu.

Moje zainteresowania i pasje?

Wyjazdy starym busem gdzieś w Polskę; herbata o świcie, w lesie nad kaszubskimi jeziorami; szydełkowanie; prowadzenie grupy flażoletowej; kolejne studia podyplomowe z zakresu terapii zajęciowej i arteterapii oraz integracji sensorycznej; gry planszowe i karciane; czytanie bajek i książek dla dzieci na poprawę humoru i szybką likwidację przeziębienia;

Co myślę o edukacji i jak pracuję?

Staram się, aby dzieci poznały przede wszystkim siebie i siebie nawzajem. Poznały swoje mocne i słabe strony, które wyzwolą w nich zrozumienie, że można wspólnie osiągnąć cel, nawet, gdy jest ktoś wśród nas, kto ma mniejsze możliwości.

Dobrze zbudowane relacje i zintegrowanie grupy, to dobry fundament do osiągnięcia sukcesu w nauce i w życiu. Poczucie humoru, życzliwość, serdeczność i poczucie sprawstwa, sprawia, że dzieci chętnie przychodzą do szkoły, uczą się wspólnie i nawiązują poprawne relacje z rówieśnikami i dorosłymi. Dzięki temu często one trwają latami jako wspaniałe przyjaźnie i serdeczne więzi, które są tak ważne w życiu każdego, a zwłaszcza młodego człowieka.

Bardzo ważna jest dla mnie współpraca w szerokim tego słowa znaczeniu.To ona uczy nas ról społecznych, akceptacji, tolerancji, kompromisu, asertywności, panowania nad własnymi emocjami, wyrażania swoich potrzeb i uczuć i wielu innych umiejętności.

Do tej pory moi uczniowie pracowali głównie w parach, małych grupach i dużych zespołach.

Często pracowaliśmy metodą projektu i wieloma metodami aktywizującymi. Ważne było dla nas planowanie dnia, naszej pracy oraz podsumowanie jej.

Refleksja nad tym co się powiodło, a co należy poprawić lub jeszcze poćwiczyć, uczy dzieci samoświadomości i samooceny. Ważna też jest ocena koleżeńska, która sprawia, że dziecko zaczyna rozumieć, jak jest widziane przez rówieśników, którzy są istotną częścią ich szkolnego życia.

Dotychczas w mojej pracy ważny był wybór, który dawał poczucie pewnej swobody i wolności, a zarazem uczył dokonywania właśnie odpowiedzialnego wyboru i wiążącej się z nim konsekwencji.

Ważna jest dla mnie samodzielność dziecka. Poczynając od samodzielnego zawiązywania butów i zapinania guzików oraz noszenia przez dziecko własnego tornistra, pamiętaniu o worku na zajęcia ruchowo-sportowe, po wykonywanie zadanych prac, pamiętaniu o potrzebnych materiałach i przyborach, podziale obowiązków oraz samodzielnym rozwiązywaniu codziennych problemów własnych i grupy, myśleniu logicznym i kreatywnym.

To samodzielność uczy odpowiedzialności, planowania i konsekwencji.

Wsłuchiwanie się w potrzeby dzieci sprawia, że zespoły klasowe, które ze mną pracowały miały możliwość odkrywania w sobie pasji, talentów i nowych umiejętności. Dzięki temu i ja mogłam doświadczać, odkrywać i rozwijać się, a zarazem będąc osobą dorosłą nie zatracać w sobie tej cząstki dziecka, która we mnie ciągle jest obecna.

Aby jeszcze lepiej wsłuchać się w potrzeby moich uczniów w roku 2019-20 stworzyłam własny program autorski. Opierając się na koncepcji daltońskiej oraz ,,budzących się szkół”.

Pracowaliśmy w oparciu o literaturę dziecięcą, dwutygodnik ,,Świerszczyk” i wiele nowoczesnych lub sprawdzonych publikacji edukacyjnych. Pracowaliśmy bez podręczników.

Pandemia nie zabiła w nas możliwości współpracy i pracy w zespołach – robiliśmy to na odległość. Technologia umożliwiła nam nadal wspólną komunikację i chęć poznawania świata poprzez różne naukowo- szkolne aktywności. Powstało wiele wirtualnych, wartościowych prac (często robionych w grupach lub parach), które do dzisiaj zachowałam na twardym dysku mojego komputera, a także w moim sercu. Co ciekawe, w tym trudnym dla wszystkich czasie, dzieci bardzo szybko zorganizowały się i zrozumiały, że choć zamknięte w domu mogą nadal tworzyć swoją klasową społeczność i być w niej niezwykle aktywne, dbając nie tylko o swój intelektualny rozwój, ale i relacje.

Ta organizacja i dojrzałość dzieci z ówczesnej klasy trzeciej nie byłaby możliwa i pełna, gdyby nie życzliwość i zrozumienie oraz pomoc rodziców. Tak wiele od Państwa -rodziców zależy!

Dlatego współpraca z rodzicami jest kolejnym ważnym dla mnie elementem. Radosne przekazywanie wiadomości o rozwoju dziecka czasem przeplata się z wiadomością o trudnych sytuacjach, które należy rozwiązywać sprawnie i szybko, właśnie wspólnie. Takie działanie i w szkole, i w domu sprawia, że dziecko czuje i wie, że ma wsparcie i pomoc ze wszystkich sobie bliskich stron – domu i szkoły czyli rodziców i nauczycieli.

Szkoła Podstawowa ,,Popatrz Szerzej” w Komornikach otwiera przede mną nowe horyzonty. Sądzę, że wykorzysta w pełni moje zebrane przez lata praktyczne zasoby, którymi chętnie się podzielę.

Indywidualizacja procesu uczenia, autorskie, ciekawe pomysły na naukę poprzez zabawę, praca zespołowa w różnego rodzaju projektach edukacyjnych oraz wzorcowe podejście do modelu duńskich szkół to coś, co jest mi bliskie i co cenię, mimo, że wcześniej pracowałam w oparciu o inną, wyżej wymienioną koncepcję.

Zachęca mnie do nawiązania pełnej współpracy, kompetentna, miła kadra specjalistów, która życzliwie mnie przyjęła.

Koncepcja Pani Dyrektor – Joanny Stróżyk przekonuje mnie i wierzę, że wspólnie zbudujemy podwaliny wspaniałej przyszłości dla naszych wychowanków.

Mam nadzieję, że od września 2024 r., w pełni rozpocznę pracę w Szkole i znowu będę miała szansę uczyć się od najlepszych oraz zdobywać nowe umiejętności dając w zamian to, co potrafię najlepiej – radość z poznawania świata z własnymi, indywidualnymi umiejętnościami, pasjami i talentami.

dorota przy wodospadzie1

Emanuela Mickiewicz

ZDJĘCIE EM

Pochodzę z Gorzowa Wielkopolskiego, natomiast od dziewięciu lat mieszkam w Poznaniu.

Ukończyłam trzyletnie studia licencjackie na kierunku Pedagogika – specjalność Resocjalizacja oraz dwuletnie studia magisterskie na kierunku Poradnictwo i Pomoc Psychopedagogiczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją przygodę w pracy z dziećmi oraz młodzieżą rozpoczęłam od obozów sportowych Judo, na których byłam opiekunem. Trenuję judo już od około trzynastu lat i prowadzę zajęcia ogólnorozwojowe z elementami judo raz w tygodniu w naszej szkole. W swojej karierze zdobyłam certyfikat trenerski uprawniający do prowadzenia cyklu zajęć z zakresu Sztuki Uczenia się, kurs trenerski Biegłego Czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego oraz Technik Naturalnego Uczenia, a także Certyfikat Trenerski programów „Mistrzowie Matematyki” oraz w „Drodze do matematycznego mistrzostwa”. Wyżej wymienione certyfikaty dały mi możliwość rozpoczęcia pracy w niepublicznej placówce oświatowej „Akademia Nauki”, w której przez ponad trzy lata miałam przyjemność prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży z cyklu nauki szybkiego czytania oraz logicznego myślenia. W 2022
roku rozpoczęłam pracę w Świetlicy Socjoterapeutycznej „Borówki”, w której pełniłam funkcje psychologa, wychowawcy oraz kierownika. Była to praca w szczególności nastawiona na pomoc dzieciom i młodzieży z rodzin z problemami alkoholowymi, polegająca na zapewnieniu wychowankom opieki i wychowania, pomocy w nauce, organizacji czasu wolnego, zabaw i zajęć sportowych oraz rozwoju indywidualnych zainteresowań oraz stałej, systematycznej współpracy z opiekunami dzieci. Obecnie, oprócz współpracy z naszą szkołą, pracuję również w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach, pełnię w niej funkcję nauczyciela współorganizującego kształcenie uczniów z niepełnosprawnościami. Wychowankowie, z którymi współpracuję, są zagrożeni niedostosowaniem społecznym oraz posiadają orzeczenie o zaburzeniach ze spektrum autyzmu, w tym zespół Aspergera.

W pracy z dziećmi korzystam z podejścia Pozytywnej Dyscypliny, która opiera się na wzajemnym szacunku, rozumieniu przyczyny, która stoi za zachowaniem, skutecznej komunikacji i rozumieniu świata dziecka. Koncentruje się na rozwiązaniach zamiast na karze,
zachęca do docenienia własnych postępów i wysiłku, a nie tylko sukcesów oraz zakłada, że dziecko zachowuję się lepiej wtedy, kiedy czuje się lepiej.

Moimi głównymi zainteresowaniami są muzyka, kinematografia, rozwój osobisty,
sport oraz zajmowanie się moimi dwoma niesfornymi kotami

ZDJĘCIE EM

Estera Iwańska

IMG_4146_male

Jestem Pedagogiem specjalnym.

Prowadzę terapię pedagogiczną, zajęcia kompetencji emocjonalno-społecznych oraz trening umiejętności społecznych.

W wolnym czasie lubię spędzać czas z rodziną, podróżować, chodzić na spacery z pieskiem oraz lubię stawiać na samorozwój.

Prowadząc zajęcia skupiam się przede wszystkim na zauważaniu indywidualnych potrzeb każdego dziecka, znajdowaniu jego mocnych stron oraz pomaganiu im w realizowaniu swoich celów. Praca w zawodzie pedagoga specjalnego nie jest dla mnie tylko zawodem, ale pasią.

Moja praca sprawia mi ogrom radości. Od zawsze wiedziałam, ze swoją przyszłość chciałabym skupić na kształceniu dzieci oraz pomaganiu im.

IMG_4146_male

Monika Nowak

IMG-6405

Praca z dziecmi jest moją pasją. Fascynuje mnie ich naturalna chęć do nauki, a odkrywane i rozwijanie ich potencjału daje mi ogromną satysfakcję.

W Popatrz Szerzej poza codziennym wspieraniem dzieci w ich edukacji prowadzę twórcze zajęcia, na których dzieci eksperymentują z różnymi technikami rozwijają integrację sensoryczną; ćwiczą motorykę małą, koncentrację uwagi, a także uczą się dokonywać wyborów i rozwiązywać problemy, a to wszystko w atmosferze dobrej zabawy.

W pracy przyświeca mi Porozumienie bez Przemocy, uważam, że jedynie w poczuciu akceptacji i wzajemnego szacunku mali ludzie są w stanie rozwinąć skrzydła.

Staram się zrozumieć i odpowiedziec na potrzeby dzieci o różnym poziomie wrażliwości, również tych wysokowrażliwych. Szczególnie bliskie jest mi zagadnienie zaburzeń lękowych u dzieci.

Z wykształcenia jestem kulturoznawcą, a moim hobby jest wyrażanie siebie poprzez różne środki artystyczne od malarstwa i rysunku poprzez projektowanie graficzne.

Prywatnie jestem mamą 3 letniej Lusi, 5 letniej Tosi i 7 letniego Tymka.

IMG-6405

Współpracowały z nami

Sandra Gadzińska

gadzinska_s

Jestem młodym nauczycielem pełnym pasji i zaangażowania, którego miłość do kreatywnych zabaw jest nieodłączną częścią mojego podejścia do nauczania. Moim celem jest nie tylko dostarczanie wiedzy, ale także budowanie przyjaznej i inspirującej atmosfery, w której dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność. Jako empatyczny nauczyciel, staram się być wsparciem dla uczniów, zarówno w obszarze edukacji jak i emocjonalnym. Rozumiem, że każde dziecko ma unikalne potrzeby i obawy, dlatego tworzę możliwości indywidualnej interakcji i rozmów, które pozwalają mi lepiej zrozumieć ich świat. Dzięki temu mogę dostosować swoje lekcje i kreatywne zabawy do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Ważnym elementem mojej pracy jest również tworzenie bezpiecznego i przyjaznego środowiska. Staram się, aby każde dziecko czuło się akceptowane, doceniane, wolne i zdolne do wyrażania swoich pomysłów. Dążę do stworzenia atmosfery, w której błędy są postrzegane jako naturalna część procesu nauki, a nie jako coś negatywnego.

W mojej pracy rozwijanie kreatywnego myślenia jest integralną częścią procesu edukacyjnego. Wiem, że poprzez zabawę dzieci są bardziej zaangażowane i otwarte na naukę. Staram się tworzyć inspirujące scenariusze zabaw, które łączą naukę z radością i dają dzieciom możliwość samodzielnego odkrywania i eksplorowania świata.

Widząc, jak dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, kreatywność i umiejętności czuję ogromną satysfakcję i radość.

gadzinska_s

Monika Drozdowska

drozdowska_m

Praca nauczyciela jest moją pasją. Lubię dzieci i mam z nimi dobry kontakt. Wzbudzam swoją osobą zaufanie. Zawsze chętnie służę pomocą, wspieram uczniów w ich słabościach. Staram się pracować tak, aby rozwijać w uczniach zamiłowanie do poznawania świata. Kultura osobista, szacunek i tolerancja są dla mnie priorytetem w pracy z dziećmi.

Ukończyłam studia pedagogiczne na trzech specjalnościach: resocjalizacja, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, oligofrenopedagogika. Obecnie studiuję podyplomowo terapię pedagogiczną.

Mam ukończone liczne kursy i szkolenia. Chętnie poprowadzę z dziećmi zajęcia z muzyko i bajkoterapii.

Jestem osobą kreatywną, systematyczną, szczerą i otwartą. W relacjach z ludźmi cechuje mnie ogromna empatia.

Prywatnie jestem mamą 17 letniej Gabrieli. Uwielbiam podróżować, lubię literaturę kryminalną oraz hortiterapię.

drozdowska_m