Autorski program nauczania opracowujemy przy współpracy z doświadczonymi pedagogami podążając za najnowszymi trendami edukacji XXI wieku. Realizujemy podstawę programową i nie tylko. Nad pracami czuwa kadra akademicka UAM.
Wzorujemy się na najlepszych systemach edukacyjnych (m. in. system duński nastawiony na rozwój umiejętności logicznych i analizę danych), naukę języka obcego i naukę poprzez rozwiązywanie rzeczywistych problemów), wykorzystujemy nowoczesne formy nauczania, takie jak blended learning, pracę metodą projektu czy gamifikację.
Uczymy się przez zabawę, doświadczenie, eksperyment, obserwację, działanie. Realizujemy projekty krótko- i długo- terminowe.
Rozwijamy kluczowe kompetencje XXI wieku- kreatywność, samodzielność, umiejętność współpracy, szeroki wachlarz kompetencji miękkich.
Poprzez rzetelną i regularną informację zwrotną dla dziecka i rodzica pomagamy być świadomym poziomu swoich kompetencji. Motywujemy do rozwoju, ale nie zmuszamy.
Kładziemy nacisk na język angielski, żeby umożliwić dzieciom w starszych klasach naukę w oddziałach dwujęzycznych. Używamy angielskiego na co dzień podczas zabawy i nauki.
Dużo czasu spędzamy poza murami szkolnymi- bawimy się, uczymy, odpoczywamy i budujemy relacje. Na wycieczkach organizujemy sytuacje edukacyjne osadzone w rzeczywistości, przez co mocniej angażujące dzieci do odkrywania świata.
W kwestiach wychowawczych kładziemy nacisk na relacje między dzieckiem a dorosłym, wzajemny szacunek i odpowiedzialność osobistą. Opieramy się na paradygmacie wychowawczym Jespera Julla, bazującym na zaufaniu do naturalnych kompetencji dziecka.